mój zespół

Emilia Skibińska

Dyrektorka mojego biura poselskiego 

Klaudia Marek

Wieloletnia aktywistka organizacji pozarządowych związanych z niepełnosprawnością, walką o prawa kobiet, ochronę zdrowia, osoby wykluczone i ekologię. Zaangażowana w  działania Przedwiośnia dla łódzkiego. Miłośniczka słowa pisanego, feministka, fleksitarianka. Prywatnie studentka fizjoterapii.

Mateusz Osiecki

Mateusz Osiecki

Doktor nauk prawnych, wykładowca Uczelni Łazarskiego. Naukowo zajmuje się prawem międzynarodowym, europejskim i lotniczym. Zwolennik polityki opartej o zrównoważony rozwój, szacunek wobec praw człowieka i współpracę międzynarodową. Pasjonuje się lotnictwem cywilnym, nurkowaniem i polityką zagraniczną.

Michał Pietrzak

Pochodzi z Pabianic i tam też najaktywniej działa. To pedagog z zamiłowania i wykształcenia, który przez długi czas pracował z odrzucaną młodzieżą oraz wojennymi uchodźcami z Afganistanu, zarówno w Polsce jak i w Niemczech.  Założyciel i działacz Instytutu Wielkich Rzeczy – fundacji działającej na rzecz edukacji równościowej i ekologicznej. Od lat wspiera WOŚP i jeździ na Pol’and’Rock Festival. Prywatnie dużo fotografuje i działa na rzecz wprowadzania ekologicznych źródeł energii pod, i na dachy Polaków. Walczy z nierównościami i po prostu kocha ludzi.

Elżbieta Żuraw

Polityk z Pabianic. Działacz społeczny na rzecz promowania ekologii oraz poprawy systemu ochrony zdrowia i szkolnictwa w Polsce. Dla Błażeja ważna jest walka o przyznanie osobom LGBT takich samych praw do zawierania związków jak parom heteroseksualnym. Oprócz tego fleksitarianin, skrajny realista, grafik komputerowy oraz miłośnik geografii, obcych języków i kultur.

Wiktor Idzikowski

Wiktor zanosi uśmiechy na oddziały dziecięce jako wolontariusz fundacji Dr Clown. Jest członkiem KOD i Amnesty International. Organizował w Sieradzu protesty przed sądami (Łańcuchy Światła). Współorganizował inicjatywę In vitro dla Sieradza.

Mikołaj Obalski

Mieszkaniec z gm.  Działoszyn. Działacz, aktywista, społecznik.
Od lat angażuje się w życie lokalnej społeczności organizując projekty społeczne m.in. dotyczące tolerancji wśród dzieci i młodzieży, samoakceptacji oraz multikulturowości. 
Działa na rzecz ochrony praw kobiet, ekologi oraz osób wykluczonych i pozostawionych na marginesie społeczeństwa. W 2019 roku został nominowany w plebiscycie Dziennika Łódzkiego „Osobowość Roku województwa Łódzkiego”. Prywatnie w wolnych chwilach pisze wiersze.

Błażej Dziedziczak

Polityk z Pabianic. Działacz społeczny na rzecz promowania ekologii oraz poprawy systemu ochrony zdrowia i szkolnictwa w Polsce. Dla Błażeja ważna jest walka o przyznanie osobom LGBT takich samych praw do zawierania związków jak parom heteroseksualnym. Oprócz tego fleksitarianin, skrajny realista, grafik komputerowy oraz miłośnik geografii, obcych języków i kultur.

Aleksandra Knapik

dr Aleksandra Knapik-Gauza

Działaczka społeczna i polityczna. Aktywistka działająca na rzecz praw kobiet, LGBT+, demokracji oraz zwierząt i klimatu. Nominowana do Okularów Równości z Łódzkimi Dziewuchami i odznaczona Punktem dla Łodzi za organizację obchodów Rewolucji 1905 r. Absolwentka Letniej Akademii Kongresu Kobiet, Szkoły Liderów Miast i Stół: Kobiety idą do wyborów. Kandydatka na radną z ramienia ruchu miejskiego Tak dla Łodzi oraz do Europarlamentu z list Wiosny. Doktorka biochemii, pracuje w zapewnieniu jakości.

Dariusz Wasilewski

Działacz społeczny na rzecz  praw człowieka w szczególności praw 
i godności osób 
z niepełnosprawnościami. Prywatnie mąż, ojciec i miłośnik literatury

Dominik Misztela

Dominik Misztela

Wieloletni członek zarządu i działacz lokalnego stowarzyszenia, społecznik, wolontariusz  wspierający wiele inicjatyw lokalnych o charakterze charytatywnym i prozdrowotnym. Miłośnik aktywności ruchowej, zwłaszcza biegania i piłki nożnej oraz muzyki rockowej i komiksu. Prywatnie pracownik sektora finansowo-księgowego.

Marcin Gąsior

Początkujący aktywista organizacji pozarządowej, wspiera i realizuje projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Inicjator projektu „aktywny niepełnosprawny”. Działacz społeczny i dziennikarz, wspierający Polki i Polaków na Wyspach Brytyjskich. W wolnej chwili, miłośnik muzyki, kuchni, historii współczesnej oraz informatyki.

Monika Kościan

Absolwentka Wydziału Filozofii UMK w Toruniu. Aktywistka na rzecz praw zwierząt w Otwartych Klatkach. Współzałożycielka pierwszej w Zduńskiej Woli fundacji zajmującej się kompleksową opieką nad kotami. Feministka, uczestniczka Czarnych Protestów i Parad Równości. Zwolenniczka rozdziału Kościoła od państwa. Marzy o Polsce praworządnej, demokratycznej i nowoczesnej – gdzie panuje szacunek i sprawiedliwość społeczna. Prywatnie miłośniczka kotów. Lubi dobrą literaturę i kino.

Marcin Gąsior