mój zespół

Igor Wojciechowski

Igor Wojciechowski

Dyrektor mojego biura poselskiego i mój asystent. Wspierał mnie przez obie kampanie wyborcze. Od ponad 10 lat działa w organizacjach pozarządowych. Instruktor harcerski ZHP. Przez 6 lat prowadził gromadę zuchową. Członek Zarządu stowarzyszenia Przedwiośnie. Jest specjalistą od mediów społecznościowych. Studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na AHE w Łodzi.

Klaudia Marek

Wieloletnia aktywistka organizacji pozarządowych związanych z niepełnosprawnością, walką o prawa kobiet, ochronę zdrowia, osoby wykluczone i ekologię. Zaangażowana w  działania Przedwiośnia dla łódzkiego. Miłośniczka słowa pisanego, feministka, fleksitarianka. Prywatnie studentka fizjoterapii.

Mateusz Osiecki

Mateusz Osiecki

Wykładowca akademicki. Naukowo zajmuje się prawem lotniczym i walką z terroryzmem. Prywatnie miłośnik lotnictwa cywilnego i nurkowania (stopień PADI Divemaster).

Błażej Dziedziczak

Działacz polityczny i społeczny na rzecz ekologii, poprawy systemu ochrony zdrowia i szkolnictwa w Polsce oraz walki o prawa osób LGBT.  Z zawodu grafik komputerowy. Prywatnie miłośnik geografii, dyplomacji, antropologii oraz obcych języków i kultur.

Michał Pietrzak

Pochodzi z Pabianic i tam też najaktywniej działa. To pedagog z zamiłowania i wykształcenia, który przez długi czas pracował z odrzucaną młodzieżą oraz wojennymi uchodźcami z Afganistanu, zarówno w Polsce jak i w Niemczech.  Założyciel i działacz Instytutu Wielkich Rzeczy – fundacji działającej na rzecz edukacji równościowej i ekologicznej. Od lat wspiera WOŚP i jeździ na Pol’and’Rock Festival. Prywatnie dużo fotografuje i działa na rzecz wprowadzania ekologicznych źródeł energii pod, i na dachy Polaków. Walczy z nierównościami i po prostu kocha ludzi.

Aleksandra Knapik

Aleksandra Knapik

Dr Aleksandra Knapik – działaczka społeczna i polityczna. Aktywistka działająca na rzecz praw kobiet, LGBT+, demokracji oraz zwierząt i klimatu. Nominowana do Okularów Równości z Łódzkimi Dziewuchami i odznaczona Punktem dla Łodzi za organizację obchodów Rewolucji 1905 r. Absolwentka Letniej Akademii Kongresu Kobiet, Szkoły Liderów Miast i Stół: Kobiety idą do wyborów. Kandydatka na radną z ramienia ruchu miejskiego Tak dla Łodzi oraz do Europarlamentu z list Wiosny. Doktorka biochemii, pracuje w zapewnieniu jakości.

Kacper Błaszczyk

Członek partii Wiosna. Działacz i koordynator regionalny Przedwiośnia. Jest feministą, wegetarianinem, ekologiem i zwolennikiem równości małżeńskiej. Interesuje się tematami związanymi z równouprawnieniem kobiet, ochroną praw zwierząt i rozdziałem państwa od kościoła.

Wiktor Idzikowski

Wiktor zanosi uśmiechy na oddziały dziecięce jako wolontariusz fundacji Dr Clown. Jest członkiem KOD i Amnesty International. Organizował w Sieradzu protesty przed sądami (Łańcuchy Światła). Współorganizował inicjatywę In vitro dla Sieradza.

Elżbieta Żuraw

Menadżerka, finansistka, specjalistka od prowadzenia projektów i optymalizacji procesów. Działaczka na rzecz popularyzacji rodzicielstwa zastępczego, wieloletnia wolontariuszka w domach dziecka. Fanka ekologicznego ogrodnictwa i przyjaciółka zwierząt, życzliwie spoglądająca na ideę zero waste. Jedna z założycielek fundacji Instytut Wielkich Rzeczy. Prywatnie samodzielna mama i pasjonatka górskich wędrówek.

Marcin Gąsior

Początkujący aktywista organizacji pozarządowej, wspiera i realizuje projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Inicjator projektu „aktywny niepełnosprawny”. Działacz społeczny i dziennikarz, wspierający Polki i Polaków na Wyspach Brytyjskich. W wolnej chwili, miłośnik muzyki, kuchni, historii współczesnej oraz informatyki.

Dariusz Wasilewski

Działacz społeczny na rzecz  praw i godności osób z niepełnosprawnościami. Prywatnie mąż, ojciec i miłośnik literatury.

Dominik Misztela

Dominik Misztela

Wieloletni członek zarządu i działacz lokalnego stowarzyszenia, społecznik, wolontariusz  wspierający wiele inicjatyw lokalnych o charakterze charytatywnym i prozdrowotnym. Miłośnik aktywności ruchowej, zwłaszcza biegania i piłki nożnej oraz muzyki rockowej i komiksu. Prywatnie pracownik sektora finansowo-księgowego.

Tomasz Frączak

Lokalny działacz społeczny. Członek zarządu jednej z łódzkich organizacji pozarządowych. Ukończył studia w Wielkiej Brytanii. Zawodowo zajmuje się wprowadzaniem i rozwijaniem łódzkich przedsiębiorstw na rynkach zachodnich. Prywatnie jest miłośnikiem wspinaczki górskiej, wielkim przyjacielem zwierząt i fanem angielskiej piłki nożnej.

Monika Kościan

Absolwentka Wydziału Filozofii UMK w Toruniu. Aktywistka na rzecz praw zwierząt w Otwartych Klatkach. Współzałożycielka pierwszej w Zduńskiej Woli fundacji zajmującej się kompleksową opieką nad kotami. Feministka, uczestniczka Czarnych Protestów i Parad Równości. Zwolenniczka rozdziału Kościoła od państwa. Marzy o Polsce praworządnej, demokratycznej i nowoczesnej – gdzie panuje szacunek i sprawiedliwość społeczna. Prywatnie miłośniczka kotów. Lubi dobrą literaturę i kino.