faq

Tak.  Zaczęło się od protestów w Warszawie  przeciwko PIS-owskiej reformie sądownictwa.  Jestem osobą, która nie lubi stać z boku i patrzeć. Musiałam zacząć działać. Widząc sondaże wyborcze, w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że protesty nie wystarczą. Trzeba budować, a nie tylko negować.

Kocham swój kraj i chciałabym, aby był przyjaznym miejscem do życia dla nas oraz przyszłych pokoleń. Chce, aby Polska była krajem nowoczesnym, tolerancyjnym, bezpiecznym oraz zrównoważonym gospodarczo i ekologicznie. Szczególnie zależy mi na tym, aby młodzi ludzie mogli zaplanować swoją przyszłość w perspektywie nie tylko kilku, ale kilkudziesięciu lat.

Zdecydowanie! To trudne czasy dla młodych, głównie dlatego, że teraz ważą się ich przyszłe losy. Zmiany klimatyczne, problematyczny program szkolnictwa, czy prawa kobiet. Młodzi mają swój głos i powinni go wykorzystywać, a my- polityczki i politycy, dzielnie wysłuchiwać i dawać im szanse rozwoju. Mój zespół składa się w większość z młodych aktywistów, czy działaczy organizacji pozarządowych, ale to nie wszystko. Aktywnie współpracuje z osobami z niepełnosprawnościami. W moim biurze poselskim jest miejsce dla każdego.

To prawda, sama w nich uczestniczę. Jestem wdzięczna i  pełna podziwu zaangażowania młodych ludzi w trwającym sporze o zmiany klimatyczne. Nie mamy już czasu, planeta na nas nie poczeka, musimy działać i podejmować odpowiedzialne i systemowe decyzje, które będą miały pozytywny wpływ na nasze dzieci i przyszłe pokolenia.

Wybór Tomaszowa Mazowiecko na moje Biuro Poselskie nie jest przypadkowe. Tutaj się urodziłam, stąd pochodzę. Spędziłam tutaj swoją młodość, chodziłam do szkoły, trenowałam siatkówkę w klubie sportowym Lechia 1923, oraz poznałam swojego męża i zakochałam się. Chce pokazać mieszkankom i mieszkańcom, że to miasto przyszłości, otwarte na nowe możliwości i pełne perspektyw.

Zasiadam w Komisji Finansów oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Dodatkowo działam i przynależę do ogromnie ważnych Zespołów Parlamentarnych, jak np. Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Zwierząt Hodowlanych, którego mam zaszczyt być wiceprzewodniczącą.